</> Adauga widgetul de calcul in site-ul tau

Modalitate calcul deducere personala

Venituri salarii 17 iul 2018
Buna ziua,<br /><br />Pentru stabilirea si calcularea deducerii personale, ar trebui sa se tina cont si de tichetele de masa? <br /><br />Va multumesc,<br /><br />O zi frumoasa!
  • Calculator Venituri 18 iul 2018

    Buna ziua,

     

    Conform prevederilor art. 77 din Codul Fiscal, pentru determinarea deducerii personale se iau in calcul veniturile brute din salarii obtinute de angajati. Cum contravaloarea tichetelor de masa reprezinta venit asimilat salariilor conform art. 76 alin. 3lit. h) din Codul Fiscal, consideram ca acestea se iau in calcul la determinarea venitului brut necesar in calculul deducerii personale.

     

    Speram ca aceste informatii sa va fie utile!

Consimtamant Cookie: Acest website foloseste cookie-uri proprii si ale tertilor pentru a furniza vizitatorilor o experienta imbunatatita de navigare si servicii adaptate interesului fiecaruia. Afla mai mult Sunt de acord
Inchide
Inchide
Real Time Analytics