</> Adauga widgetul de calcul in site-ul tau

Are drept angajatorul sa disponibilizeze/sa desfiinteze pozitia dc esti in stimulent de insertie?

Venituri salariale 09 iul 2019
  • Anca Dragoman 10 iul 2019 MULTUMESC
  • Maria Ciudin 10 iul 2019

    Buna ziua,


    Conform art. 25 alin. 2 lit. b) din Ordonanta de Urgenta a Guvernului 111/2010, este interzis angajatorului sa inceteze raporturile de munca sau de serviciu in cazul salariatei/salariatului care se afla in plata stimulentului de insertie. De asemenea, interdictia prevazuta se extinde o singura data, pentru o perioada de 6 luni dupa revenirea definitiva a angajatului in unitate, cu exceptia concedierii pentru motive ce intervin ca urmare a reorganizarii judiciare/falimentului angajatorului. 


    Speram ca informatiile de mai sus sa va fie utile.


    O zi frumoasa in continuare!


    Echipa calculatorvenituri.ro

Consimtamant Cookie: Acest website foloseste cookie-uri proprii si ale tertilor pentru a furniza vizitatorilor o experienta imbunatatita de navigare si servicii adaptate interesului fiecaruia. Afla mai mult Sunt de acord
Inchide